• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
ZSR CKP News Z ostatnich dni Klasa sportowa o profilu piłka nożna

Klasa sportowa o profilu piłka nożna

There are no translations available.

altNabór do pierwszej w powiecie tureckim klasy liceum ogólnokształcącego o profilu sportowym – specjalność piłka nożna – wkrótce rozpocznie Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.
Program szkolenia sportowego, w oparciu o autorski program nauczania, prowadzony będzie na lekcjach wychowania fizycznego w tygodniowym wymiarze 10 godzin.

Celem stworzenia klasy sportowej o profilu piłka nożna jest propagowanie piłki nożnej zarówno na terenie powiatu tureckiego, jak również w powiatach przyległych. Uczniom spoza powiatu tureckiego szkoła zapewnia internat.

Z chwilą rozpoczęcia funkcjonowania klasy sportowej w roku szkolnym 2013/2014  zgłoszona zostanie do rozgrywek B klasy ligi OZPN Konin w piłce nożnej drużyna szkolna. Będzie ona brała udział w systematycznych rozgrywkach w piłce nożnej. W planach Liceum Ogólnokształcącego o profilu sportowym – specjalność piłka nożna przewidziane są zawody kontrolne z zespołami poszczególnych lig począwszy od B klasy a skończywszy na zespołach Ekstraligi oraz zawodach wewnątrz szkolnych.

Absolwenci klasy sportowej będą wszechstronnie przygotowani do gry w klubach piłkarskich, podjęcia studiów w Akademii Wychowania Fizycznego lub na innym dowolnie wybranym kierunku studiów.

Warunkiem przyjęcia do klasy sportowej o profilu piłka nożna będzie posiadanie przez ucznia pisemnej zgody rodziców na uczęszczanie do klasy sportowej oraz zaświadczenia lekarskiego wydanego przez lekarza specjalistę z dziedziny medycyny sportowej, a także zaliczenie prób testu sprawności fizycznej.

Oprócz naboru do klasy LO o profilu sportowym, będzie prowadzony również nabór do klas pierwszych liceum ogólnokształcącego o profilu "Bezpieczeństwo publiczne" i "Bezpieczeństwo pożarowe".