ZSR CKP Oferta edukacyjna Licea Liceum ogólnokształcące

There are no translations available.

altLiceum ogólnokształcące o profilu „Bezpieczeństwo pożarowe”
Przedmioty rozszerzone: informatyka, geografia, wiedza o społeczeństwie.
Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, bezpieczeństwo pożarowe.

W klasie tej uczniowie będą zdobywać również wiadomości i umiejętności praktyczne z zakresu: musztry, sztuk walki, pomocy przedlekarskiej i pływania.

Proponujemy wyjazdy edukacyjne do jednostek straży pożarnej i zajęcia terenowe. Uczniowie tej klasy będą przygotowywani do egzaminów sprawnościowych w wyższych szkołach mundurowych oraz do udziału w zawodach strażackich w ramach młodzieżowej drużyny pożarniczej. Z trzech godzin wychowania fizycznego tygodniowo, dwie godziny będą realizowane w formach dostosowanych do profilu klasy. Uczniowie w wybrane dni będą chodzić w mundurach.

Uwaga: od kandydata wymagany jest test sprawnościowy.

Klasa pod patronatem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

altaltalt

altLiceum ogólnokształcące o profilu „Bezpieczeństwo publiczne”

Przedmioty rozszerzone: informatyka, geografia, wiedza o społeczeństwie.
Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, bezpieczeństwo publiczne.

W klasie tej uczniowie będą zdobywać również wiadomości i umiejętności praktyczne z zakresu: musztry, strzelania, sztuk walki, pomocy przedlekarskiej i pływania.

Proponujemy wyjazdy edukacyjne do jednostek policji, na strzelnicę i zajęcia terenowe. Uczniowie tej klasy będą przygotowywani do egzaminów sprawnościowych w wyższych szkołach mundurowych. Z trzech godzin wychowania fizycznego tygodniowo, dwie godziny będą realizowane w formach dostosowanych do profilu klasy. Uczniowie w wybrane dni będą chodzić w mundurach.

Uwaga: od kandydata wymagany jest test sprawnościowy.

Klasa pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

altaltalt