• Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich

Wybory Samorządu Internatu

There are no translations available.

alt22 października w Internacie ZSR CKP w Kaczkach Średnich odbyły się wybory do Samorządu Internatu. Po dwuletnim okresie dzierżenia funkcji Przewodniczącego Samorządu Internatu przez Martę Kasprzak pojawił się wakat na to stanowisku z powodu ukończenia przez nią szkoły. Czterech wychowanków zgłosiło swoją kandydaturę. Wybory miały charakter tajny.

Read more...
 

"SREBRNE" dziewczęta

There are no translations available.

 

alt

17 października odbył się Wojewódzki Finał SZS w sztafetowych biegach przełajowych. Na hipodromie Poznań-Wola w zmaganiach brały udział dziesięcioosobowe zespoły dziewcząt i chłopców. Szkołę z Kaczek reprezentowały tylko dziewczęta, ponieważ prawo startu mieli  zwycięzcy zawodów powiatowych, a te bardzo pewnie wygrały nasze zawodniczki. Chłopcy nie startowali w powiatach.

Czwarta lokata w zeszłym roku i dobry start na zawodach powiatowych napawały drużynę dużym optymizmem. Dziewczęta potwierdziły swoją klasę zajmując w Poznaniu drugie miejsce. Zawody wygrał zespół II LO z Kalisza.  Oto nasze srebrne medalistki:

Read more...
 

Szkolenie firmy OVENTROP

There are no translations available.

W dniu 21 października, gościliśmy w naszej szkole Panią Joannę Pieńkowską z firmy Oventrop. Oventrop Sp. z o.o. jest filią znanego koncernu niemieckiego, należącego do czołówki europejskich producentów armatury, regulatorów i systemów instalacyjnych używanych w technice domowej.

Read more...
 

Dzień Edukacji Narodowej

There are no translations available.

alt„Całe życie jest szkołą” – te słowa Jana Amosa Komeńskiego towarzyszyły obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość na auli szkolnej odbyła się 10 października 2014 r.

Read more...
 

Kadeci ZSR na konferencji w Muzeum Niepodległości

There are no translations available.

alt27 września 2014 r. kilkunastu kadetów klas mundurowych w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich uczestniczyło w II Konferencji „Generał Józef Haller. Patriota, żołnierz, wychowawca młodzieży, społecznik”, która odbyła się w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Konferencja została zorganizowana przez Polski System Walki Wręcz HALLER, Muzeum Niepodległości i Koło Naukowe Sił i Służb Specjalnych Akademii Obrony Narodowej.

Read more...
 

Rajd rowerowy do Chocimia

There are no translations available.

altW dniu 9 października 2014 roku młodzież z klasy ILOA oraz IEOŻ skorzystała z pięknej jesiennej pogody podczas rowerowej wycieczki do Farmy Yoshikigoi w Chocimiu w gminie Kawęczyn. Chociaż farma leży tak niedaleko Turku i działa od ośmiu lat, o jej istnieniu z pewnością wie niewiele osób, a jest to najnowocześniejsza hodowla kolorowych ryb koi w Europie, jedna z najbardziej znanych i cieszących się dużym uznaniem w świecie.

Read more...
 

Treningi szkolnej sekcji PSWW HALLER

There are no translations available.

We wrześniu i październiku odbyły się kolejne dwa treningi szkolnej sekcji Polskiego Systemu Walki Wręcz HALLER. W treningach i wykładach uczestniczyło kilkudziesięciu kadetów klas mundurowych. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

 

Uczniowie z Kaczek zdominowali Olimpiadę o OZE

There are no translations available.

Już po raz drugi Związek Młodzieży Wiejskiej zorganizował Wielkopolski Wojewódzki Finał Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii. Tym razem zmagania etapu wojewódzkiego odbywały się na terenie powiatu kaliskiego w Regionalnym Centrum Informacyjno– Doradczym Odnawialnych Źródeł Energii przy Zespole Szkół nr 1 w Liskowie.  Finał odbył się we wtorek, 20 października, a wystartowało w nim 50 uczniów z czterech powiatów: pleszewskiego, kaliskiego, kolskiego i tureckiego.

Read more...
 

Kadeci ZSR na Pożarniczym Stażu Szkoleniowym

There are no translations available.

Ośmioro kadetów z klas mundurowych Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich wzięło udział w Pożarniczym Stażu Szkoleniowym zorganizowanym przez Polski System Walki Wręcz HALLER w Wiśniowej (podkarpackie).

Read more...
 

Trzy medale na Mistrzostwach SZS w LA

There are no translations available.

alt

8 października na stadionie poznańskiej „Olimpii” odbył się finał wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej Atletyce. Dobry występ naszej szkoły na zawodach rejonowych potwierdził iż w Poznaniu zaliczaliśmy się do ścisłej czołówki. Pokazała to drużyna dziewcząt, która minimalnie, bo zaledwie o 1,5 pkt uległa ZS z Puszczykowa. W tym roku lekkoatleci z Kaczek przywieźli trzy medale: jeden srebrny i dwa brązowe. Srebro wywalczyła damska sztafeta 4 x 100 m a brązowe Karina Kłodawska na 200 m i Tomasz Pietrzak na 3 km. Oto miejsca i rezultaty naszych lekkoatletów:

Read more...
 

Ognisko integracyjne

There are no translations available.

altJak co roku, już tradycyjnie mieszkańcy internatu spotkali się na ognisku integracyjnym. Tym razem odbyło się ono na początku października. Podczas pieczenia kiełbasek młodzież miała możliwość przedyskutowania i zaplanowania dalszych działań na rzecz pogłębienia wzajemnych relacji. Celem spotkania była integracja wychowanków oraz zachęcenie ich do aktywności i efektywnego spędzenia czasu wolego. Ogniskowej integracji towarzyszyła nie tylko piękna pogoda, ale także dobre humory.

 

Zajęcia terenowe z pracownikiem Wydziału Biologii UAM

There are no translations available.

altW dniu 8 października, gościliśmy w naszej szkole pracownika Wydziału Biologii UAM w Poznaniu, który z ramienia Fundacji Biblioteka Ekologiczna  i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przeprowadził zajęcia terenowe przy stawie, w pobliżu naszej szkoły.

Read more...
 

Kolejny pokaz dla Szkolnego Klubu Motocyklowego

There are no translations available.

W ramach spotkania Szkolnego Klubu Motocyklowego uczniowie zapoznali się z kolejnym modelem samochodu – Audi R8, o którym opowiadał jego właściciel. Zapraszamy do fotogalerii.

 

Lekkoatleci na medal

There are no translations available.

alt26 września w Koninie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego SZS w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych będących jednocześnie kwalifikacjami do finału wojewódzkiego nasi uczniowie wywalczyli aż 17 medali. Podczas Mistrzostw Wielkopolski naszą szkołę będzie reprezentowało 21 uczniów. Opiekunowie, trenerzy: Anna Panfil, Mirosław Panfil i Marcin Panfil. A oto nasi medaliści:

Read more...
 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 42

Wybierz język

Polish Danish English French German Italian Russian Spanish Swedish

Main Menu

Resources