• Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich

Trzy medale na Mistrzostwach SZS w LA

There are no translations available.

alt

8 października na stadionie poznańskiej „Olimpii” odbył się finał wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej Atletyce. Dobry występ naszej szkoły na zawodach rejonowych potwierdził iż w Poznaniu zaliczaliśmy się do ścisłej czołówki. Pokazała to drużyna dziewcząt, która minimalnie, bo zaledwie o 1,5 pkt uległa ZS z Puszczykowa. W tym roku lekkoatleci z Kaczek przywieźli trzy medale: jeden srebrny i dwa brązowe. Srebro wywalczyła damska sztafeta 4 x 100 m a brązowe Karina Kłodawska na 200 m i Tomasz Pietrzak na 3 km. Oto miejsca i rezultaty naszych lekkoatletów:

Read more...
 

OGNISKO INTEGRACYJNE

There are no translations available.

Jak co roku, już tradycyjnie mieszkańcy internatu spotkali się na ognisku integracyjnym. Tym razem odbyło się ono na początku października. Podczas pieczenia kiełbasek młodzież miała możliwość przedyskutowania i zaplanowania dalszych działań na rzecz pogłębienia wzajemnych relacji. Celem spotkania była integracja wychowanków oraz zachęcenie ich do aktywności i efektywnego spędzenia czasu wolego. Ogniskowej integracji towarzyszyła nie tylko piękna pogoda, ale także dobre humory.

 

Zajęcia terenowe z pracownikiem Wydziału Biologii UAM

There are no translations available.

altW dniu 8 października, gościliśmy w naszej szkole pracownika Wydziału Biologii UAM w Poznaniu, który z ramienia Fundacji Biblioteka Ekologiczna  i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przeprowadził zajęcia terenowe przy stawie, w pobliżu naszej szkoły.

Read more...
 

Kolejny pokaz dla Szkolnego Klubu Motocyklowego

There are no translations available.

W ramach spotkania Szkolnego Klubu Motocyklowego uczniowie zapoznali się z kolejnym modelem samochodu – Audi R8, o którym opowiadał jego właściciel. Zapraszamy do fotogalerii.

 

Lekkoatleci na medal

There are no translations available.

alt26 września w Koninie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego SZS w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych będących jednocześnie kwalifikacjami do finału wojewódzkiego nasi uczniowie wywalczyli aż 17 medali. Podczas Mistrzostw Wielkopolski naszą szkołę będzie reprezentowało 21 uczniów. Opiekunowie, trenerzy: Anna Panfil, Mirosław Panfil i Marcin Panfil. A oto nasi medaliści:

Read more...
 

Stypendia Powiatu Tureckiego przyznane

There are no translations available.

Władze samorządowe Powiatu Tureckiego, pragnąc wspierać edukację uzdolnionej młodzieży, przyznały stypendia uczniom, którzy aktywnie działając na niwie naukowej, sportowej bądź artystycznej osiągają bardzo wysokie wyniki,  znaczące sukcesy i godnie reprezentują swoją szkołę oraz nasz powiat.

Read more...
 

Kadeci ZSR na pieszym rajdzie PSWW Haller w Bieszczadach

There are no translations available.

W dniach 19-21 września 15 uczniów naszej szkoły brało udział w Pieszym Rajdzie Szlakiem Ogniomistrza Kalenia w Bieszczadach. Pierwszą noc spędziliśmy na polu namiotowym przy dawnej siedzibie WOP-u. Piątek czyli 19 września o świcie ruszyliśmy na szlak, pokonując 33km nie było łatwo, jednak daliśmy radę, szczyt który udało nam się zdobyć to m.in. Chryszczata.

Read more...
 

Dzień Edukacji Narodowej

There are no translations available.

alt„Całe życie jest szkołą” – te słowa Jana Amosa Komeńskiego towarzyszyły obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość na auli szkolnej odbyła się 10 października 2014 r.

Read more...
 

Kadeci ZSR na konferencji w Muzeum Niepodległości

There are no translations available.

27 września 2014 r. kilkunastu kadetów klas mundurowych w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich uczestniczyło w II Konferencji „Generał Józef Haller. Patriota, żołnierz, wychowawca młodzieży, społecznik”, która odbyła się w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Konferencja została zorganizowana przez Polski System Walki Wręcz HALLER, Muzeum Niepodległości i Koło Naukowe Sił i Służb Specjalnych Akademii Obrony Narodowej.

Read more...
 

Rajd rowerowy do Chocimia

There are no translations available.

altW dniu 9 października 2014 roku młodzież z klasy ILOA oraz IEOŻ skorzystała z pięknej jesiennej pogody podczas rowerowej wycieczki do Farmy Yoshikigoi w Chocimiu w gminie Kawęczyn. Chociaż farma leży tak niedaleko Turku i działa od ośmiu lat, o jej istnieniu z pewnością wie niewiele osób, a jest to najnowocześniejsza hodowla kolorowych ryb koi w Europie, jedna z najbardziej znanych i cieszących się dużym uznaniem w świecie.

Read more...
 

Treningi szkolnej sekcji PSWW HALLER

There are no translations available.

We wrześniu i październiku odbyły się kolejne dwa treningi szkolnej sekcji Polskiego Systemu Walki Wręcz HALLER. W treningach i wykładach uczestniczyło kilkudziesięciu kadetów klas mundurowych. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

 

Podsumowanie współzawodnictwa SZS

There are no translations available.

W piątek 3 października Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Turku podsumował osiągnięte przez szkoły wyniki w roku szkolnym 2013/2014. We współzawodnictwie wzięło udział  26 szkół podstawowych, 12 gimnazjów i 3 szkoły ponadgimnazjalne. Złożyło się na nie 5319 osobostartów  w 145 imprezach.

Read more...
 

Konkurs fotograficzny

There are no translations available.

W czerwcu  ubiegłego roku szkolnego przystąpiliśmy do Konkursu fotograficznego pt. „Bioróżnorodność na obszarach Natura 2000” organizowanego przez Fundację Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu i finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem konkursu było m.in.

Read more...
 

Kaczki już wybrały

There are no translations available.

30 września br. W Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego oraz na stanowisko Rzecznika Praw Ucznia. Po raz pierwszy wybory te przeprowadzono w sposób profesjonalny podobny do prawdziwych wyborów tzn. powołano komisję wyborczą, stworzono lokal wyborczy, wydrukowano listę uprawnionych i karty do głosowania a wybory poprzedziła prawdziwa kampania wyborcza. Całość przedsięwzięcia przeprowadzona została przy pomocy Centrum Edukacji Obywatelskiej, które prowadzi projekt o nazwie „Samorząd Uczniowski” wsparty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.wybory.ceo.org.pl).

Read more...
 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 42

Wybierz język

Polish Danish English French German Italian Russian Spanish Swedish

Main Menu

Resources