• Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich

Światowy Dzień AIDS – 1 grudnia

There are no translations available.

alt

HIV powoduje stopniowe niszczenie układu immunologicznego (odpornościowego) osoby zakażonej aż do rozwinięcia się zespołu różnych infekcji i rodzajów nowotworów, który nazywamy AIDS. HIV jest wirusem, który do życia potrzebuje organizmu człowieka. Poza organizmem szybko ginie. Niszczą go wszelkie środki dezynfekcyjne, także woda z mydłem. Ginie w wyższych temperaturach (powyżej 56°C po kilku minutach, w 100°C – natychmiast). Przed zakażeniem chroni znajomość dróg zakażenia i stosowanie metod zmniejszających ryzyko zakażenia. Szacuje się, że 30-35 tys. Polaków jest zakażonych HIV, a 50% z nich o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. 

Read more...
 

Odważne zmagania młodzieży z ortografią

There are no translations available.

23.listopada wyłoniona w szkolnym etapie  konkursu ortograficznego siódemka uczniów reprezentowała naszą szkołę w powiatowym XX Konkursie Ortograficznym „Spotkanie z panem Ambrożym” organizowanym przez LO w Turku. Przedstawiciele  wszystkich w powiecie szkół ponadgimnazjalnych oraz dwóch gimnazjów z Turku rywalizowali w tej trudnej konkurencji. Pisali dyktando naszpikowane „pułapkami” ortograficznymi i interpunkcyjnymi.

Read more...
 

Pokaz ciągnika Kubota i wózka widłowego Nissan.

There are no translations available.

W dniu 17.11.2015 na terenie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich odbył się pokaz polowy najnowszego ciągnika firmy Kubota. Sprzęt został zaprezentowany przez pracowników firmy POLSAD, która jest dealerem ciągników Kubota. Koncern ten działa na świecie już od ponad 100 lat. Założony w 1890 roku w Japonii, specjalizuje się w produkcji sprzętu rolniczego.

Read more...
 

Światowy Dzień Rzucania Palenia

There are no translations available.

altŚwiatowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu jest obchodzony w tym roku 19 listopada. Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat. 

Read more...
 

„Pielęgnujmy przeszłość jak kwiaty”

There are no translations available.

Takie motto przyświecało obchodom 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
 W muzyczno - poetyckiej inscenizacji motywem przewodnim stał się taniec Białego Orła , liryczne piosenki patriotyczne i poezja narodowych wieszczów.

Read more...
 

ZNAMY JUŻ WYNIKI WYBORÓW!

There are no translations available.

Tradycyjnie jesień, to czas wyboru Samorządu Internatu. Po blisko rocznym okresie pełnienia funkcji Przewodniczącego Samorządu Internatu przez Kamila Targońskiego pojawił się wakat na to stanowisku z powodu ukończenia przez niego szkoły. Troje wychowanków zgłosiło swoją kandydaturę. Wybory miały charakter tajny. Wychowankowie wrzucali głosy do specjalnie przygotowanej na ten cel Urny Wyborczej.

Read more...
 

Spotkanie absolwentów rocznik 1985

There are no translations available.

W dniu 14 listopad b.r. od godz. 15.00 odbędzie się w murach naszej szkoły spotkanie absolwentów z rocznika 1985. Zapraszamy wszystkich z klas 5-cio letniego technikum rolniczego, 3 letniego technikum rolniczego oraz technikum mechanizacji rolnictwa, uczęszczających do ZSR Kaczki Średnie w latach 1980-1985, na spotkanie (zjazd) z okazji 30-lecia ukończenia szkoły.

Read more...
 

Technikum organizacji reklamy w firmie Unicorn

There are no translations available.

Uczennice klasy III uczestniczyły w wycieczce zawodoznawczej do firmy  PPHU UNICORN T&T w Turku. Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług związanych z projektowaniem i wydrukiem książek, folderów, katalogów, ulotek, gazet, plakatów wielko powierzchniowych. Posiada profesjonalny ploter drukująco - tnący Roland SP-540V i RS-640 zapewniający wspaniałą jakość wydruków do szerokości 1,6m wraz z cięciem.

Read more...
 

"Bezpieczna+” – warsztaty

There are no translations available.

Dnia 19.11.2015r odbyły się zajęcia w ramach programu „ Bezpieczna+”. Zajęcia te, stanowią bazę merytoryczną projektu i były pierwsze z planowanych pięciu spotkań. Zarówno te, które już się odbyły jak i te planowane mają mieć formę warsztatu, połączone z oglądaniem filmu z serii „ Asertywność” i wizytą zaproszonego gościa. Wszystko to po to, by kształtować pożądane zachowania młodzieży, ich postawy i sposoby radzenia sobie w poszczególnych sytuacjach.

Read more...
 

Sukces dwójki naszych uczniów w konkursie OZE

There are no translations available.

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zorganizował dwuetapowy konkurs wiedzy nt. „Co wiemy o odnawialnych źródłach energii”. Pierwszy etap konkursu – za pośrednictwem platformy internetowej –  polegał na udzieleniu odpowiedzi na 10 pytań w formie testowej w możliwie krótkim czasie.

Read more...
 

Nasz udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości

There are no translations available.

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wiedzę, tu kształtuje się też obywatelskie postawy, uczy szacunku do historii i tradycji. Młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich ma świadomość, że włączeniem się w obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada, składa hołd tym wszystkim, którzy polegli w drodze do wolności.

Read more...
 

Wyniki szkolnego konkursu ortograficznego

There are no translations available.

1.    Kinga Osiewicz kl. I SOR
2.    Nikola Łaszczewska I SOR
3.    Dżesika Jałkiewicz II LO B
4.    Kurz Mariusz IV TB
5.    Martyna Pawełek III EOŻ
6.    Robert Siwek II LO B
7.    Daria Szczepaniak II EOŻ
8.    Kinga Czekała II EOŻ
9.    Patrycja Herbich II LO A
10.    Paulina Kaźmierczak II LO
II etap konkursu - międzyszkolny odbędzie się 23 listopada (poniedziałek) o godzinie 8:30 w LO w Turku. Wyjazd ze szkoły o godzinie 8.15.
W/w osoby proszone są o pilny kontakt z p. Renatą Szymańską (sala 43).
 

 

Młodzież z Kaczek tak jak Robert Lewandowski

There are no translations available.

Wzorem lat ubiegłych w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich włączono się w ogólnopolską akcję „NIE WSTYDZĘ SIĘ JEZUSA”. Młodzież z Kaczek Średnich miała okazję w każdy piątek października, podczas dużej przerwy uczestniczyć w modlitwie różańcowej. Wiele osób chętnie przychodziło na modlitwę, poświęcając swój wolny czas dla Jezusa. Wśród modlących byli także nauczyciele i katecheci m.in.: Sławomir Kosobudzki, Barbara Błaszczyk, Andrzej Szewczyk, Elżbieta Krawczyk, ks. Paweł Zalewski.

Read more...
 

MŁODZI FACHOWCY – ZŁOTEM NASZEGO REGIONU

There are no translations available.

Dzięki zaangażowaniu Starosty Tureckiego i pracowników organu prowadzącego nasza szkoła zyska dofinansowanie kształcenia zawodowego. Informacje na portalu Powiatu Tureckiego są budujące.

Read more...
 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 53

Wybierz język

Polish Danish English French German Italian Russian Spanish Swedish

Main Menu

Resources

We have 31 guests online