ZSR CKP News Liceum mundurowe Klasy mundurowe w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu

Klasy mundurowe w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu

There are no translations available.

altW ramach edukacji młodzieży klas mundurowych, uczniowie klasy II LO A i LO B mieli możliwość odwiedzić Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Młodzież dzięki przychylności Kadry Kierowniczej COSSW miała okazję zapoznać się m.in. ze specyfiką pracy i organizacją służby więziennej, zarządzania więzieniem i uwarunkowaniami oddziaływań resocjalizacyjnych. Uczniowie brali udział w części wykładowej zakończonej filmem tematycznym, w zajęciach na strzelnicy oraz obserwowali odbywające się zajęcia sportowe, zajęcia praktyczne przygotowujące funkcjonariuszy służb więziennych do zachowania się podczas napadu na konwój oraz zachowania się i prowadzenia postępowania w czasie umieszczania osoby skazanej w celi.